Oldmobil gyűjtemény - Mobile phone museum and collection

ÖSSZESEN

513

TELEFON

Oldmobil - régi mobiltelefonok - Old mobile phones

Oldmobil.hu

Mobiltelefon múzeum és gyűjtemény
Mobile phone museum and collection
Handy Museum und Sammlung

Régi mobiltelefonok, ritkaságok, különleges mobilok, retro csengőhangok MP3-ban, retro videók

Telefonkereső

Mobilok gyártók szerint:

AEG (3 db )
Aiwa (1 db )
Alcatel (28 db )
Ascom (3 db )
Audiowox (2 db )
Benefon (10 db )
Benq Siemens (1 db )
Blaupunkt (1 db )
Blackberry (1 db )
Bosch (10 db )
Cect (1 db )
Dancall (1 db )
Deutsche Post (1 db )
Elson (2 db )
Ericsson (63 db )
Hagenuk (3 db )
HP (1 db )
HTC (1 db )
Kyocera (1 db )
LG (5 db )
Maxon (5 db )
Mitsubishi (1 db )
Mio (1 db )
Motorola (92 db )
NEC (5 db )
Nokia (107 db )
Orbitel (1 db )
Panasonic (14 db )
Philips (16 db )
Sagem (9 db )
Samsung (15 db )
Sharp (8 db )
Siemens (52 db )
Sony (10 db )
Sony Ericsson (27 db )
Spectronic (1 db )
Storno (2 db )
Trium (3 db )
Telital (3 db )

Évjárat szerint

1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 n.a.
A teljes gyűjtemény
Statisztikák

Egyebek

Egyebek a gyűjteményben

peter@oldmobil.hu

.

   

Oldmobil.hu fórum/Nokia/Nokia 8110i
 Page Page:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Kapcsolódó készülék a gyűjteményben: Nokia 8110i
Gyártási év: 1997
Rendszer: GSM 900
Címkék: nokia, 1997, gsm, 900 MHz, szürke, slide, matrix
Szerző Szili (Tag)
#91 | 2011 Jan 3 15:13 --
Nekem volt egy 3310-em amin volt Crux nevű program,függetlenítésre stb-re jó azzal lehetett csinálni a 3310-nek invert kijelzőt,de az persze más,ez még csak grafikát sem tud :D
Szerző andymac (Tag)
#92 | 2011 Jan 3 16:14 --
Köszi szépen! Valszeg élek majd a lehetőséggel!!
Szerző andymac (Tag)
#93 | 2011 Jan 3 16:21 --
Az elv ugyanaz, csak itt a kijelzőre ragasztott un. polarizációs fóliát kell elfordítani megfelelő szögben! így lehet a színárnyalatokkal is játszani, kék, piros stb..
elég gány meló, mert le kell szedni ami rajt van, de vissza is lehet rakni ugyanazt, mert elég merev. persze ha nem szakad el. amúgy komolyabb fotóboltokban lehet ilyet kapni.
Szerző KSparrow (Moderátor)
#94 | 2011 Jan 3 17:02 --
ja akkor az elv megvolt. de ne tudtam, hogy ezen is lehet. mármint hogy ennyire le lehet bontani a kijelzőt. (5110esen is lehet? )
o.O
ˇ
Szerző andymac (Tag)
#95 | 2011 Jan 3 19:15 --
5110esen is lehet, persze! elvileg az összes LCD kijelzőn meg lehet ezt csinálni, de csak monochrom kijelzős telón van értelme.
egy új pengét, némi ragasztót, és nyugodt kezeket igényel. ;)
kibontod teljesen, a legfelső fóliát a penge segítségével lehúzod, megtísztítod az üveget is, fóliát is, aztán 90°-al elfordítva visszarkod. ne zavarjon, hogy a kijelző szélesebb, mint magasabb, az előlap eltakarja a széleket.
egyáltalán nem bonyolult folyamat, a hatás viszont sokkal jobb.
ha pl. kettő fóliát raksz rá, más-más szögben, mégtöbb árnyalatot kapsz. így frankón hozzá tudod állítani a ledekhez.
olvastam vhol, hogy a DCT3as mobiloknál ez megoldható firmware ügyileg, de úgy csak a pixeles részen látszik. marad vmi keret körülötte :S
Szerző Szili (Tag)
#96 | 2011 Jan 3 20:36 --
Van egy olyan érzésem,hogy te értesz hozzá :D Tehát a szürkeárnyalatos telókban pl sony j5-ben 4 árnyalat van,az 4db fóliát jelent?
#97 | 2011 Jan 3 22:54 --
az tuti nem. Ha jól jön le, polarizáció elven megy, a nikonra volt nekem is polárszűrőm. Szerintem a 3D is így van, ha sima napszemcsinek néz ki a szemüvege. A régi, kék- piros színkeverés alapján ment. (a két lencse 2 színe más-más árnyalatot takar ki. A polarizációnál kb. Az van, hogy a fény részecske és hullámtulajdonságokkal is rendelkezik, és a hullámot csökkenti egy dimenzióval. Rögzítész egy kötelet egyik végén, és a másikkal körözöl. Egy gúla formát ír le, ugye. Ha beteszel kb középre egy olyan kemény lapot, ami középen egy téglalap alakban lyukas, és ott vezeted át a kötelet, és úgy írod le a kört, a lap előtt ugyanaz lesz, de mögötte csak fel-le megy a kötél. (vagy jobbra-balra, épp hogy áll a lap). Itt is kb. Ugyanez van, csak a polarizáló lap rá van ragasztva, ezt nem tudtam. Megnéztem egy rossz kijelzőn, és tényleg. De nem tudtam szépen leszedni sajnos. :(
#98 | 2011 Jan 3 22:56 --
az árnyalatokat a kijelzö csinálja, erősebb- gyengébb kontraszttal.
Hű... Ezt mind n82-ről írtam... :)
Szerző Zsombee (Tag)
#99 | 2011 Jan 4 16:16 --
hűű én ezt meg a Satio-m ról írom. : D
#100 | 2011 Jan 4 16:34 --
jóvan, nyugi, de nem volt könnyű... rizsszemeken gépelni... :D éjjel ágyban... :D fejfájással... :D
amúgy az ötlet szuper, színes kijelzővel kék-sárga árnyalatokkal játszik. sainos nem jött le szépen, de csak egy rossz kijelző volt amúgy is. majd leszedem a töröttről, és átteszem egy jóra. mármint... na mindegy. amúgy ha olyanra teszed, amin a sajátja is megvan, akkor fekete az egész, szóval tényleg polarizáció a technika.
#101 | 2011 Jan 4 21:42 --
na egy 5110esen már részben megvan, tényleg megy! szuperfasza! (csak a kijelző sarkával kivágtam egy darabot az ujjamból... :S (nem vérzik, semmi komoly... :D:D:D) kinézni meg rohadt jó!
#102 | 2011 Jan 4 22:24 --
uhh ez baromi jól néz ki!!!!! kicsit kontaktos a kijelző, majd megnézem lehet még. most egyelőre örülök ennek, ez is elég. baromi jó lett!!! csak annyi, hogy a kijelzőről a ragasztó nem akart lejönni, ám a polárról lejött könnyen. ha nincs fenn a polár, semmi se látszik. jóóó!!! így meg olyan, mintha színes lenne a kijelző. na mindegy, most hagyom kicsit, aztán még játszom vele. most a holnapi német nyelvvizsga a fontos... :S
Szerző Berki01 (Tag)
#103 | 2011 Jan 5 08:21 --
#104 | 2011 Jan 5 08:33 --
nekem is van, de nekem bliszteres. kinn van a falon, mert szép.
Szerző andymac (Tag)
#105 | 2011 Jan 5 11:58 --
ezaz, milyen hamar nekiestél :D de ugye, milyen komolyan néz ki?
énis nekiesnék már, de még nincs meg az összes led :( egyszerre akarom megcsinálni az egészet.
lila kellene, nem tudjátok, hol tudnék szerezni?? piros kék már van..

a sony j5röl még annyit, hogy nem működhet ezen az elven, mert ugye állíthatóak az árnyalatok.. az grayscale.. nemtudom, x bit per pixel, annyira azért én sem értek hozzá :P
 Page Page:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Válasz
A fórumhoz csak regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá!

» Felhasználói név  » Jelszó 
Csak regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá a témához. Adja meg felhasználónevét és a jelszavát. Ha még nincs, regisztráljon.